Koszi-lap

Jog, jogtalanság, jogállamiság, cikkek publikációk, vélemények egy testvérpár hányattatásáról.Okulásul, mások épülésére. Bízva a megcsúfolt demokrácia helyreállításában.

Előrelépés hátrafelé?

Érdekes hír röppent fel a napokban a hazai sajtóban. Az egyik legfrekventáltabb megyei főkapitányság (Pest megye) második emberét nevezték ki a Budapesti Rendőr-főkapitányság csepeli kapitányság vezetőjévé. Ahogyan a sajtóhírekben is megjelent, ez szakmailag lefokozást jelent.

Vajon miért így döntött az ORFK és a BRFK két vezetője? A hivatalos indoklást, természetesen nem ismerhetjük. Elképzelhető, hogy az előző csepeli kapitány nem jól végezte a dolgát? Lehetséges. És éppen a megyei második főrendőr alkalmas csupán arra, hogy rendet vágjon a Csepel bűnügyi dzsumbujában? Mielőtt ezt kitaglalnánk, egy kis híradás a kerület lapjából, a Csepel infóból:

csepeli_rendorkapitanysag.jpg

(A csepeli kapitányság épülete. Fotó: Csepelinfó, Ábel Attila)

„Az új kapitányt dr. Markó Attila rendőrezredes, Budapest rendőrfőkapitányának közbiztonsági helyettese mutatta be a XXI. kerületi állománynak. Az önkormányzatot Borbély Lénárd alpolgármester, Németh Szilárd polgármester általános helyettese képviselte a hivatalos beiktatáson.

P. Péter rendőrezredes, főtanácsos 1989 decemberében, nyomozóként kezdte meg hivatásos szolgálatát Szigetszentmiklóson. 1991 decemberétől főnyomozóként teljesített szolgálatot. Pályafutása során volt biztonsági tiszt, főreferens, majd 2001 novemberében a Szigetszentmiklósi Rendőrkapitányság vezetésére kapott megbízást, ahol 7 évig volt kapitányságvezető. 2007. december 1-jén kinevezték a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnügyi Szervek állományába.

Szolgálatteljesítés során több alkalommal részesült különböző szintű elismerésben. 2003. május 1-jei hatállyal rendőrségi főtanácsosi címet adományozott részére a belügyminiszter.

P. Péter rendőrezredes Csepelen járt középiskolába és fiatalkorában dolgozott is a kerületben – mondta el beiktatásán a jelenlévőknek. Az új kapitány munkatársait és Borbély Lénárd alpolgármestert együttműködéséről biztosította.”

E rövid kis nacionáléból kirajtolódik az eddigi pályafutása az új csepeli kapitánynak.

Mégis, miként kerül ő a Kosziék ügyének a képébe? Nagyon egyszerűen, ő volt a szigetszentmiklósi kapitány, amikor elfogták a testvéreket. Ő volt az, aki be akarta szervezni rendőrségi besúgónak Koszi Pistát 2000-ben a Pokolhegyi csata után. (Részletek a Visszaköszönő Pokolhegy című írásunkban)

Ő volt az, akinek felügyelnie kellett volna a nyomozási eljárások során a maximális törvényesség betartását. Hogyan végezte? A nyomozati szakban több törvénysértésre hívták fel a vádlottak a bíróság figyelmét, amelyeket, nem tudni, hogy miért, de a bíróság rendre lesöpört. És most egy személyes jellegű megjegyzés, a kép jobb megismerése céljából:

2010. június elseje, Markó utca, a Legfelsőbb Bíróság nagy tanácsterme. Ítélethirdetés. Én az un. sajtóasztal szélén ültem. Mellettem kettő méterre a bűnügyi helyettes. Kezében egy mappa kinyitva. Miközben a bíró sorolja a neveket és a kiszabott ítéleteket, ő akkurátusan, mint egy jó raktáros, vagy ellenőr, pipál a névsorban, amikor elhangzott az ítélet, megelégedett arccal. Maga az egész szituáció roppant visszataszító volt.Mintha lisztes zsákok leltára folyt volna.

De vissza a mához. Már írtunk arról, hogy a XX. rendű vádlott 250 oldalas feljelentést tett az eljárásban érintett hatóságok ellen, több fajta bűncselekmény elkövetése miatt. Meglepő módon (lehetséges, hogy még valahol normálisan működik az igazságszolgáltatás?) a Központi Nyomozó Főügyészség kiszignálta a feljelentést a Budapesti Nyomozó Ügyészségnek. És itt a csoda, az ügyészség elindította a nyomozást a feljelentéssel kapcsolatban.

Innen kezdve az eseményeket csak feltételezni tudjuk. Bár az okok és következmények kapcsolatai igencsak egymásra utalásokat mutatnak. Nézzük a lehetséges variációkat.

Nem tudni, hogy mennyire lett indokolt szakmailag, hogy a csepeli kapitányi posztra ténylegesen csak ő a legalkalmasabb? Ráadásul úgy, hogy az előző kapitány nyakára egy főkapitányi megbízottat ültettek! Inkább valószínűleg látszik az, ha netalán tényleges bukások történnek majd, akkor mégse egy megyei kapitányság exponált második emberére vetüljön árnyék. Mert mégiscsak kisebb súllyal esik latba, ha netalán csak egy egyszerű kerületi kapitány esik esetleges eljárás alá.

Nem az új kapitány ellen írtuk ezt a cikket, hanem egy sajnálatos módon elharapódzott rendszer, módszer ellen! Amennyiben a felettesei meg voltak elégedve az eddigi munkájával, miért kellett ezt a színjátékot eljátszani? Mert mi kizárjuk azt a lehetőséget, hogy e feladat ellátása csak, és csupán ő lenne a legalkalmasabb!

Vagy netalán az a cél, hogy rövid csepeli kapitánykodása után, csendben, „megromlott egészségügyi állapotára” való hivatkozással megérdemelt nyugdíjba fogják küldeni?

Mint a megyei főkapitányság másik  két emberével, - egy osztályvezetővel és a helyettesével - tették, amikor ez az ügy kezdett rázossá válni a számukra, szépen nyugdíjba vonultaták  őket.


------------------------------------------------------------------------------------------


Weblap látogatottság számláló:

Mai: 67
Tegnapi: 67
Heti: 290
Havi: 212
Össz.: 371 846

Látogatottság növelés
Oldal: Előrelépés hátrafelé???
Koszi-lap - © 2008 - 2024 - koszi-lapok.hupont.hu

A HuPont.hu ingyen weboldal szerkesztő mindig ingyenes. A weboldal itt: Ingyen weboldal

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »